>

eD system zaradil do ponuky domácích asistentov od Googlu a Amazonu

24. 10. 2018

Ostrava, 23. 10. 2018 – Google Home a Amazon Echo. Chytrí asistenti uľahčujúci život si od októbra našli miesto v portfóliu popredného distribútora eD system a.s.

 

 

Slovenskí a českí zákazníci si môžu aktuálne vybrať zo siedmych asistentov Amazon Echo a troch asistentov Google Home. „Do budoucna máme určitě v plánu rozšiřovat nabídku těchto chytrých pomocníků. Zejména chceme přidávat produkty Amazonu,“ povedal produktový manažér eD system Milan Klobušiak.

 

Ako uviedol, obe platformy ponúkajú používateľom pobdobné funkcie. Výrazne sa líšia len vo virtuálnom asistentovi, prostredníctvom ktorého sú vykonávané pokyny. „Tyto produkty bych doporučil lidem, kteří buďto chtějí přiblížit svou chytrou domácnost blíže dokonalosti pomocí hlasového ovládání, nebo těm, kteří naopak s budováním chytré domácnosti začínají a chtějí si ověřit, jaký potenciál by mohla mít,“ uvádza Milan Klobušiak.

 

Chytrý domáci asistent (Google Home a Amazon) má primárne uľahčiť jeho používateľovi život. Pomocou hlasových povelov môže behom okamihu zistiť odpoveď na položenú otázku, vytvoriť nákupný zoznam, poslúžiť ako reproduktor alebo budík, prípadne ovládať kompatibilné zariadenia ako vypínače, žalúzie atď. „Jedinou mírnou nevýhodou těchto produktů prozatím zůstává lokalizace. Povely lze zadávat pouze v angličtině, popřípadě v němčině,” doplnil produktový manažér. Ako ale dodal, tento fakt v dnešnej dobe nie je pre väčšinu užívateľov veľkou bariérou pri rozhodovaní o nákupe.

 

Všetkých domácich asistentov od Googlu a Amazonu nájdete na našom eD SHOPe.

 

 

Viac informácií k domácim asistentom poskytne produktový manažér:
Milan Klobušiak
+420 703 433 903
mklobusiak@edsystem.cz

 

Tlačový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz